2 Eylül 2014 Salı

Geçenlerde verdiğimiz bir eğitimde katılımcılardan birisi ile sohbet ettik. Çok zarif, nazik, kültürlü bir bayandı.

Bir kızının olduğunu, ikinciyi düşündüğünü ama hayat koşulların düşündükçe cesaretsiz kaldıklarını söylediğinde, aklıma hemen bu resim geldi.

Aslında resmin tamamı hayatımın bütününe yayılmış renkli bir tablo.

4 yaşındayken annem ve babamın belki biliyorlar belki de bilmiyorlar ama bana verdikleri en güzel doğum günü hediyesi güzel kardeşim oldu.

Aramızda 1 ay, 4 yıl süre var.

Birimiz 2 Eylül, diğerimiz 2 Ekim doğumlu olduğundan annem hep şöyle der; “Siz tam memur çocuklarına yakışır ay başında geldiniz”

Masada yemek yerken o katılımcıya fazla bir şey söylemedim. Tek söyleyebildiğim şey gözlerinin içine bakarak “Kardeş candır “ oldu.

Tıpkı benim kardeşim Berna gibi.

Çocukluğumuzdan hatırladığım, sakin, huzurlu, her zaman disiplinli, tertipli, çalışkan, genç kızlığımdan hatırladığım en iyi sırdaşım, dert ortağım. Boyundan büyük yükleri taşıyan iyi bir dost.

Her zaman senin iyi olmanı isteyen, kendi duygusunu hep ikinci planda tutan,  seni dinleyen her zaman destekleyen iyi bir omuz.

Şimdilerde ise ikizlerimizin biricik çılgın teyzesi.

Eda’nın en büyük korkusu, teyzesinin günün birinde evlenip bir çocuk yaptığında onun ile çılgın şeyler yapamayacağı üzerine. Çılgın danslar, çılgın koşmalar, çılgın kumdan resimler gibi..

Çünkü Eda ya göre insanlar evlenince çıldırmazlarmış :)

Kardeşimin, neşesi yerindeyse, eğlencesinden insanı uçurur.

Çabuk çabuk pratik hareketleri ile disiplinlidir her daim.


Bir şeyi kafaya koymaya dursun, o anında oluşur.

İnanılmaz fedakar, bir o kadar da vericidir.

Bir problem olsun, çözüm onda vardır.

Gülerken ağlayan, ağlarken gülen gözleri, sıcacık yüreği, merhameti, her daim evrensel mesajları,  gecenin bir yarısı ne istersen yerine getirebilecek enerjisi vardır.

Özetle kardeşim candır.

Doğum günün kutlu olsun can yoldaşım, 

kardeşim,  biricik Berny'ciğim :)

Kategoriler

2 yorum:

  1. Ah Seda'cığım, kardeş candır, ne doğru. Annem hep ikimizi birbirimize emanet eder. Hala daha:-) Çocukluğumdan beri şunu derim, bir annenin evladına verebileceği en güzel hediye kardeştir. Ama ben bunu başaramadım, biricik kızıma en kıymetlisi olacak bir kardeş veremedim. Her şey olması gerektiği gibi kabülümdür ama yüreğim sızlamıyor değil.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Zeynep ciğim :) Yükselen Yay olarak en doğru sonuca ulaşmışsın :) Sevgilerimle,

      Sil