19 Haziran 2014 Perşembe

Seni ilk kucağıma verdiklerinde söylediklerimi hatırlıyorum. “Bu ne çirkin bir bebek, karışmış olmasın” demiştim. Berna teyzen uyardı. “Abla kayıta alıyoruz, büyünce duyacak bunları sonra üzülecek” 
Dans Gösterisi

Küçük bir çirkin ördek yavrusu büyüdü. 

Doğduğunda minicik yüzün kasığımın altında kalmış, ikiz olmanızdan dolayı ezilmişti. Baban aylarca, başında yüzünün simetrisi için seni takip etti.

Bebekliğinde öyle bir ağlardın ki, sesinin desibeli kulaklarımızı yorar, istediğini sana verebilmek için büyük çaba harcardık. Bugün ki sesinin güzelliği o günden belliydi.

Adını EDA koymaya siz gelmeden 3 hafta önce karar verdik. Babana “Kız kısmı biraz Eda’lı olsun, nazlı olsun, erkekler onun peşinden koşsun, adı Eda olsun” diye önerdim o da kırmadı kabul etti. Meğer insan gerçekten adı ile büyürmüş. 

Bu gece seni o sahnede gördüğümüzde gözlerimize inanamadık. Gözyaşlarım heyecandan sel oldu aktı. Yüreğim senin adımların kadar hızlı attı.

Sanki  sen bu gece sahnede büyüdün. 

Duruşun, dans edişin, tek başına yaptığın figürler, hepsi birbirinden gerçekti. Hepsinde sadece sen vardın.

Azim ile sevdiğin şeyin peşinden giderek, 10 ay, her Cumartesi Tan Sağtürk Akademi'ye gittin.
Biz böyle bir performans görmeyi hayal etmedik. Biz sadece senin mutlu olmanı istedik.

Ama bugün şunu gördük ki sen sahnede büyüyeceksin.

Çirkin Ördek Yavrusu, "Bir Yaz Gecesi Rüyası"nda küçük bir dansçıya dönüştü.

Böyle bir geceyi bizlere yaşatan Eda ya, Dans Hocayı Esra Hanıma ve bu organizasyonda emeği geçen Tan Sagtürk Akademi Caddedeki herkese sonsuz teşekkür ederiz.

Kategoriler

0 yorum:

Yorum Gönder